HL trapai, sifonai, įlajos, atbuliniai vožtuvai

Nuotekų sistemos atviri išvadai skleidžia labai nemalonų kvapą. Kad apsisaugotume nuo šio kvapo, būtina įrengti hidrouždorį. Tam pasitelkiami įvairūs gaminiai, pavyzdžiui: pajungiant kriaukles naudojami sifonai,  dušo kabinose ar vonios kambario grindyse įrengiami trapai…

Nuotekų ir vėdinimo įranga, kurią gamina įmonė HL (Hutterer & Lechner), gali būti suskirstyta į šias grupes:
• stogo įlajos pastatų lietaus kanalizacijai įrengti;
trapai: balkonuose ir terasose, pastatų vidaus patalpose – rūsiuose ir pusrūsiuose, garažuose, kiemo lietaus vandens surinkimo šulinėliai;
• Kanalizacijos atbuliniai vožtuvai: mechaniniai ir su elektros pavaromis;
• Specialūs kanalizacijos įrenginiai;
sifonai: kriauklėms ir praustuvams, vonios ir dušo padėklams, indaplovėms ir skalbyklėms, pisuarams, bidė ir tualetams.

Stogo įlajosstogo įlajos HL

Pastatai su plokščiais stogais susiduria su vandens nuvedimo nuo stogo problema. Esant gausiam lietui, ant stogo gali susikaupti keliasdešimt tonų vandens. Toks vandens kiekis gali ne tik sulaužyti stogą, bet ir sugriauti visą pastatą. Siekiant išvengti šių pasekmių, besikaupiantį vandenį būtina nuvesti ir tam pasitelkiame stogo įlajas, prijungus jas prie lietaus nuotėkų stovų.

Trapai

trapai HLBuitinėse patalpose, vandens kambariuose, dušo kabinose, balkonų terasose, įrengiami trapai, kurių paskirtis – surinkti plaunamose patalpose ant grindų esantį vandenį ar nuo terasų surinkti lietaus vandenį. Tuo pačiu užtikrinti, kad nesklistų blogas kvapas iš kanalizacijos. Rūsiuose būtina parinkti trapus ne tik su sausu sifonu, bet ir su atbuliniu vožtuvu, kuris apsaugotu patalpas nuo užsikimšusių vamzdynų ir patvankos.

 

Atbuliniai vožtuvaiatbulinis vožtuvas

Vanduo gali pridaryti labai daug žalos. Norint apsaugoti savo turtą nuo patvankos, reikia įrengti nuotėkų atbulinius vožtuvus. Vožtuvai būna rutuliniai arba diskiniai. Rutuliniai vožtuvai dar vadinami savaime išsiplaunančiais. Diskiniai vožtuvai reikalauja didesnės priežiūros – karts nuo karto juos reikia išvalyti, pašalinti trukdžius nuo sandarinimo vietų.

Sifonai

sifonasPrijungiant prastuvus, plautuves, vonias, dušo kabinas, indaploves ar skalbimo mašinas prie nuotėkų vamzdyno, naudojami sifonai. Sifonų būna įvairių tipų: buteliniai, S formos, plastmasiniai ar žalvariniai. Priklausomai nuo kliento poreikių ir dizaino, pasirenkami sifonai, bet visų jų paskirtis ta pati – apsaugoti vonios kambarį nuo blogo kanalizacijos kvapo.