Katilai “SOKOL”: kieto kuro ir granuliniai

Katilai kietam kurui tai taupus ir ekologiškas namų šildymo būdas. Šis šildymo būdas priskiriamas atsinaujinančios dahlgera-katilas-pecius-sokol-sildymasenergetikos rūšiai. Tačiau gana inertiškas ir reikalaujantis didelės priežiūros. T.y. dažnai reikia užkrauti pakurą malkomis ar anglimi. Patalpos greit įšyla, bet greit ir atvėsta. Šiuolaikinė kieto kuro katilų gaminimo technologija leidžia maksimaliai panaudoti išgaunamą šilumą. Į kaminą patenka tik vos drungnas dūmas. Visa energija perduodama į šilumos prietaisus.

Prie kieto kuro katilų įrengus modernius valdiklius su akumuliacine talpa, galima išgauti tokį patį komfortą kaip ir su granuliniais ar dujiniais katilais. Pasirinkus šildymą kietu kuru, būtina įsirengti erdvę katilinę atskirai nuo gyvenamųjų patalpų. Pasirūpinti sistemos slėgio apsauga ir priešgaisrine signalizacija.

Kieto kuro katilo su akumuliacine talpa pajungimo schema:

 1. Kieto kuro katilas
 2. Apsaugos grupė (nuorintojas, monometras, apsauginis vožtuvas)
 3. Lauko temperatūros daviklisKieto kuro katilo su akumuliacine talpa pajungimo schema
 4. Karšto vandens boileris
 5. Atbulinis + apsauginis vožtuvas
 6. Cirkuliacinis siurblys geriamam kartam vandeniui (Wilo Star Z)
 7. Nuorinimo vožtuvas
 8. Valdiklis
 9. Akumuliacinė talpa (700 – 1200 ltr.)
 10. Trieigis vožtuvas su pavara
 11. Cirkuliacinis siurblys (Wilo Yonos Pico)
 12. Namo šildymo sistema (grindys arba radiatoriai)
 13. Atbulinis vožtuvas
 14. Išleidimo / prileidimo ventilis
 15. Trieigis vožtuvas
 16. Cirkuliacinis siurblys (Wilo Yonos Pico)
 17. Atbulinis vožtuvas
 18. Išsiplėtimo indas (18 – 35 ltr)

Granulinis katilas pasižymi komfortiškumu ir ekologiškumu. Į granulinius katilus integruota valdymo sistema, leidžia patalpose palaikyti pastovią temperatūrą. Kai reikia jis pats užsikuria ar užgęsta. Šių katilų granulių talpą pakanka užkrauti kartą į savaitę* (priklausomai nuo esančios lauko temperatūros). Nereikia akumuliacinės talpos. Svarbiausia sausas kuras (granulės). Granuliniai katilai gali būti kūrenami skirtingomis žemės ūkio kultūrų, šiaudų ar medžio granulėmis. Visai nesvarbu, kokį kurą pasirinksite – galite praktiškai įsitikinti, kuri kuro rūšis labiausiai atitinka jūsų poreikius ir taip sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų. Granuliniam katilui tinkamas kuras: šiaudų granulės, durpių granulės, saulėgrąžų lukštų granulės, medžio granulės, kietas kuras (malkos, medienos briketai, tik 30 ir 50kW katiluose).

Šiems katilams yra suteikiama dviejų metų garantija. Lietuvos teritorijoje veikia gamyklos autorizuotas servisas, kuris atvyks paleisti ir suderinti Jūsų įsigytą katilą. Nustatys visus reikiamus parametrus, patikrins ar teisingai prijungti davikliai ir kiti šildymo prietaisai. Išduos garantinį lapą. Įvykus gedimui, atvyks į namus ir pašalins jį. “Sokol” katilai – geras pasirinkimas.