Schell jungiamoji armatūra

 

SCHELL GmbH & Co.KG – tai Vokietijos įmonė, kurios pagrindinis dėmesys nukreiptas į aukštos kokybės gaminius, skirtus santechniniams sprendimams įgyvendinti. Nepriekaištinga gaminių kokybė, novatoriški produktai ir jų dizainas yra Schell  šeimos verslo aukščiausi prioritetai. Jei rinksitės SCHELL produktus, pasirinksite kokybiškus produktus „Pagamintus Vokietijoje“, nuo pradinės idėjos iki galutinio produkto –  techniškai novatoriškus, kūrybiškai apgalvotus bei tenkinančius tiek laiko patikrintus, tiek ir naujausių tendencijų diktuojamus vartotojų reikalavimus.

Visa SCHELL kompanijos produktų gamyba įsikūrusi dvejose moderniose gamyklose Olpe (Vokietija) mieste su 450 motyvuotų darbuotojų bei užsitarnavusi nepriekaištingo gamintojo vardą visoje Europoje ir už jos ribų santechninės jungiamosios armatūros srityje.

SCHELL gaminių asortimentas sudarytas iš įvairių  modelių, patogių naudoti vandens maišytuvų; virštinkinių ir potinkinių pisuarų ir WC nuplovimo mechanizmų; potinkinių klozetų, praustuvų, bide, pisuarų rėmų – modulių, mechaninių ir elektroninių vandenį taupančių sistemų. Tai viena lyderiaujančių įmonių pasaulyje santechninės armatūros ir sujungimų srityje.

Didžiulis SCHELLL dėmesys skiriamas ir atsakingam požiūriui į gamtą bei jos išteklius, pvz.,  kaip geriamasis vanduo. Tuo pačiu ne mažiau dėmesio skiriama tikslui suderinti gaminamo produkto aukštus higienos bei dizaino reikalavimus su nepriekaištinga kokybe, lengvu montavimu bei patogiu jo naudojimu. Todėl kampiniai ventiliai Schell – idealus produktų funkcionalumo ir dizaino derinys.

SCHELL kompanijos produktus galima drąsiai rinktis ten, kur reikia tvirtų, ilgaamžių, higieniškų ir išteklius tausojančių sprendimų. Ir nesvarbu, ar tai būtų privačiuose namuose, ar ypač viešose  ir komercinėse sanitarinėse patalpose, kuriose yra daug vartotojų: mokyklos, vaikų darželiai, viešbučiai, ligoninės, slaugos namai, oro uostai, autobusų ar geležinkelio stotys, greitkelių degalinės, sporto patalpos, baseinai ir t.t.

Aukštą kokybę garantuoja moderniausios technologijos, taikomos kampinių ventilių bei prietaisų prijungimo armatūros gamyboje. Prijungimo armatūra gali būti skirta įvairioms skalbimo mašinų, indaplovių bei sodo įrengimų prijungimo galimybėms.

Kampiniai ventiliai SCHELL reguliuoja paduodamus karšto ir šalto vandens srautus, taip pat, kai to reikia,  visiškai užblokuoja vandens srautą, remontuojant ar keičiant vandentiekio sistemoje esančius prietaisus ar įrangą.

Aukštos kokybės pagrindinės medžiagos ir automatiniai gamybos procesai yra kokybiškos  jungiamosios armatūros pagrindas. Todėl SCHELL produktai gaminami tik iš aukščiausios kokybės žaliavų, kurios garantuoja gaminių patikimumą ir ilgą naudojimo laiką sąveikoje su vandeniu.

Techniniai duomenys:

 • Medžiaga: žalvaris, atitinkantis Vokietijos geriamojo vandens reglamentą, padengtas chromu.
 • SCHELL jungiamosios detalės atitinka DIN 50930/6 standartą. DIN 50930/6 nurodo būtinas sąlygas (lydinio komponentus), kad žalvaris atitiktų geriamojo vandens reikalavimus. Taip pat atitinka DIN 3227 reikalavimus.
 • Maks. Darbinis slėgis: 25 bar (kampiniams ventiliams).
 • Maks. Darbinė temperatūra: 95 °C (kampiniams ventiliams).

SCHELL kampinio ventilio schema:

 1.  – Greitesnis surinkimas dėl savaime už sandarinamos jungties siūlų (ASAG lengva). Tikrinti, ar yra komplektacijoje, kiekvieną gaminį atskirai duomenų lapuose (Techn. literatūra).
 2.  – Saugus sujungimas per 3 dalių žalvarinę kūgio formos veržlę su ilgio kompensavimu.
 3.  – SCHELL COMFORT sukimo rankenėlė.
 4.  –  Nuo vandens apsaugotas žalvarinis sukamasis velenas, lengvas valdymas.
 5.  – Tepimo kamera, užtikrinanti lengvą ilgalaikį detalės judėjimą sūkių metu.
 6.  – Nereikalaujantis priežiūros, dvigubas sandarinimo žiedas.
 7.  – Didesnis lankstumas naudojant užspaudžiamą rozetę (apdailos gaubtelį) – 18 mm stūmimo atstumas.

Keitimas                                              Kompensavimas

SCHELL jungiamosios armatūros nuimamos jungtys lengvai keičiamos. Speciali kūgio formos veržlė su ilgio kompensavimu leidžia greitai ir lengvai sujungti kampinį ventilį su variniu vamzdžiu arba lanksčiąja žarna, naudojant tvirtinimo veržlę ir tarpinę.

Kompensacinis sujungimo toleravimas (vertikali kompensacija, užspaudžiama rozetė). Kampinio ventilio stūmimo strypas kartu su užstumiama rozete (apdailos gaubteliu) gali kompensuoti bet kokią montavimo paklaidą iki 18 mm. SCHELL ne tik siūlo standartinę užspaudžiamą Ø 54 mm rozetę, bet ir didesnes Ø 65 mm  rozetes didesniems netobulumams kompensuoti.

Išjungimas                                                      Reguliavimas

Išjungimas (remontui, techninei priežiūrai, armatūros keitimui)

Paprasta – tiesiog pasukite valdymo rankeną pagal laikrodžio rodyklę ir uždarykite kampinį ventilį. Vandens srautas sustabdomas ir praustuvo armatūra dabar gali būti lengvai išmontuojama, apžiūrima ar remontuojama. Tepimo kamera užtikrina sklandų bei lengvą ventilio atidarymą, reguliavimą ar uždarymą. Taip pat apsaugo žalvarinį  sukamąjį veleną nuo kalkių nuosėdų.

Reguliavimas (srauto kompensavimas, esant skirtingiems slėgiams)

Priešingai nei uždarymo rutuliniai ventiliai, SCHELL reguliuojami kampiniai ventiliai gali reguliuoti karšto ar šalto vandens srautus bei kompensuoti skirtingus slėgius vamzdžiuose. SCHELL reguliuojamų kampinių ventilių garso lygis <20 dB (A), esant 3 barų slėgiui visu jų reguliavimo intervalo metu. Triukšmo lygis išlieka maloniai žemas bet kokioje aplinkoje.

Taupant vandenį ir energiją

Vanduo nuspalvina mūsų planetą Žemę mėlyna spalva. Vandens paviršius užima 70% Žemės. 1,4 mlrd. kubinių kilometrų (km³) – beveik nepakeičiamas ir neįsivaizduojamas vandens kiekis. Didžiąją jo dalį sudaro sūrus vanduo. Žemėje esantis gėlas vanduo sudaro tik 2,5 % iš 1,4 milijardo km³. Tačiau iš šio kiekio prieinami žmonėms yra tik 12 000 km³. Kad padalintume šį vandens kiekį tarp maždaug 6,8 milijardo žmonių Žemėje, žmogus gautų tik apytiksliai 2 000 m³ vandens. Iš to vienas asmuo Vokietijoje galėtų tiesiog padengti asmeninio geriamojo vandens poreikius (apytiksliai 120 l per dieną) tik apie 40 metų. Taip pat reikia nepamiršti, kad geriamasis vanduo bei jo atsargos skirtinguose pasaulio regionuose pasiskirsto labai netolygiai dėl skirtingo iškrentančių kritulių kiekio. Todėl svarbu, kad taupydami vandenį ir energiją, tausojame ir save supančią aplinką bei gamtą.

Taupydami vandenį – taupome ir pinigus! Tokiu būdu yra taupoma ir šildymo energija, skirta kiekvienam asmeniui, jau nekalbant apie energiją, reikalingą vandens perdirbimui ir t.t. Naudojantis reguliuojamais SCHELL kampiniais ventiliais ar kitais elektroniniais įrenginiais, skirtais individualiai reguliuoti reikiamo vandens srauto laiką, vandens suvartojimas gali būti sumažintas iki 40% ne jaučiant jokių nepatogumų. Tai ne tik leidžia sutaupyti karšto vandens sąskaita, bet taip pat sumažina ir kenksmingą CO2 išmetimą. Taupymas reiškia:

 • Ekonomika
 • Trumpas amortizacijos laikas
 • Ekologinė nauda
 • Higienos nauda
 • Išsaugoti ištekliai

 Vandens kokybė (tinkamumas)

SCHELL produktai yra tinkami naudoti su geriamuoju vandeniu pagal Geriamojo vandens potvarkį 2001 (TrinkwV). Lydinio komponentai atitinka DIN EN 50930 6 reikalavimus.

 

Tačiau Schell produktų koroziją gali sukelti šių tipų vanduo:

 1. Jūros ir sūrus vanduo
 2. Chloruotas vanduo
 3. Mineralinis vanduo
 4. Išvalytas lietaus vanduo
 5. Išvalytos nuotėkos iš buitinių nuotėkų sistemų (pilkas vanduo)
 6. Geriamasis vanduo, kurio kietumas> 14 ° dH*(suminkštinkite)
 7. Vanduo iš buitinių šulinių
 8. Mažo deguonies vanduo

*> 2,5 milimolio kalcio karbonato kietumo/l

Prieš pasirenkant medžiagos tipą, SCHELL rekomenduoja atlikti geriamojo vandens analizę. Ypatingais atvejais gali prireikti sumontuoti kitus žalvario lydinius. Kritiniais atvejais turite pasikonsultuoti su SCHELL.

Bendros montavimo instrukcijos

Geriamojo vandens armatūrą gali montuoti tik tinkami specialistai. Turi būti naudojami tinkami įrankiai (veržliaraktis, atsuktuvas, šešiabriaunis raktas), kad nebūtų pažeisti paviršiai. Nenaudokite per didelės jėgos komponentams montavimo metu. Jeigu leidžiama naudoti kanapių pluoštą, naudokite tik kokybiškas ir patvirtintas sandarinimo medžiagas. Nenaudokite montavimo metu per didelės jėgos sujungimo vietose, kur  jungties už sandarinimui naudojamas kanapių pluoštas. Vamzdžių sistemos įtampos negali būti perduodamos jungiamosioms detalėms.

Dėmesio!  SCHELL jungiamosiose detalėse gali būti silikoninių sandariklių ir tepalų. Dėl šios priežasties jungiamosios detalės nėra patvirtintos naudoti lakavimui/dažymui skirtose patalpose.

Pradėdami eksploatuoti armatūrą, įsitikinkite, kad visi vamzdžiai yra praplauti ir kad nėra purvo dalelių, kurios galėtų pakenkti sklandžiam jungiamųjų detalių darbui. Visiems prijungimo taškams turi būti atliekamas slėgio bandymas, tuo pat metu tikrinant, ar jungiamosios detalės yra sandariai sumontuotos vandentiekio sistemoje.

Priežiūros instrukcijos

Chromuotus paviršius ir žalvario komponentus valykite tik švelniais valikliais. Nenaudokite jokių šveičiamųjų abrazyvinių valymo ar dezinfekavimo priemonių, savo sudėtyje turinčių alkoholio ar rūgšties. Taip pat neleistinas sąlytis su tokiomis agresyviomis terpėmis kaip silikonas, amoniakas, nitratai, rūgštys, PU putos ir t.t. Nevalykite garo srovės įrenginiais. Anoduotus aliuminio paviršius valykite tik tinkamomis valymo priemonėmis. Fluorai, chloridai ir sulfatai pažeidžia paviršių. Valymo priemonės PH vertė gali būti nuo pH 5 iki pH 8. Chromuotiems paviršiams taip pat draudžiama naudoti tokias šveičiamąsias priemones kaip švitrinis popierius, plieninės vatos šveitiklis ar vielinis šepetys.

 

Schell jungiamosios armatūros privalumai:

 • Aukščiausios kokybės žaliavos.
 • Ilgas eksploatacijos laikas sąveikoje su vandeniu.
 • Greitas ir paprastas montavimas.
 • Patogi gaminių eksploatacija ir tylus darbas.
 • Platus Schell gaminių asortimentas.
 • Puikus funkcionalumo ir dizaino derinys.
 • Atitinka DIN 50930/6 standartą bei DIN 3227 reikalavimus, tenkina geriamojo vandens ir higienos vandentiekio sistemose reikalavimus.
 • Gaminiai, leidžiantys taupyti vandenį bei energiją – atsakingas požiūris į gamtą ir supančią aplinką.
 • Kokybiški ir patikimi gaminiai, pagaminti Vokietijoje.

 

Daugiau informacijos apie SCHELL kampinius ventilius rasite čia.

 

Spausdinti kainininką

Sodo ventilis

Kodas Sriegis Kaina
034050399 1/2" €22.10
Nurodytos kainos be PVM

Kampinis ventilis

Kodas Sriegis Kaina
052120699 1/2" x 3/8" be veržlių €10.15
054070699 1/2" x 3/8" praiglintas €14.96
Nurodytos kainos be PVM

Sujungimas

Kodas Sriegis Diametras Kaina
064050699 1/2" išorinis 10 €6.90
064120699 1/2" vidinis 10 €7.73
064370699 dviguba jungtis vamzdeliui 10 x 10 €4.39
Nurodytos kainos be PVM

Alkūnė

Kodas Sriegis Diametras Kaina
064190699 1/2" išorinis 10 €14.61
064220699 3/8" vidinis 10 €14.61
064460699 be sriegio 10 x 10 €10.27
Nurodytos kainos be PVM

Kampinis ventilis

Kodas Sriegis Kaina
16016 1/2" x 3/8" su veržle €9.75
16017 1/2" x 1/2" be veržlės €9.75
16019 1/2" x 3/4" skalbimo mašinai €11.19
Nurodytos kainos be PVM

Veržlė su vidiniu sriegiu

Kodas Sriegis Diametras Kaina
265010699 3/8" 10 €2.31
265090699 1/2" 10 €4.68
Nurodytos kainos be PVM

Vamzdelis, chromuotas

Kodas Diametras Kiekis pakuotėje Kaina
487410699 10 5 m. €83.30
Nurodytos kainos be PVM