„FLAMCO“ oro ir purvo atskyrėjai-separatoriai gerokai sumažina energijos sąnaudas

5 vasario, 2014

oro ir purvo separatoriai„FLAMCO“ yra pirmaujanti šildymo sistemų įrangos, atitinkančios naujausius Europos energijos standartus, gamintoja. Šiuo metu gyvenamuosiuose namuose ir kitos paskirties pastatuose galima naudoti tik didelio efektyvumo siurblius, naudojančius mažai energijos. Tai žymiai sumažina energijos sąnaudas ir padeda jas taupyti . Tačiau geriausius investicijų rezultatus galima pasiekti tik tuomet, jei viskas būtų vertinama kaip viena sistema. Oro ir purvo atskyrejai-separatoriai šalina sistemose esantį orą ir purvą, užtikrindami gerokai didesnį šilumos perdavimą ir sumažindami energijos sąnaudas. Tai pasiekiama, naudojant „Flamcovent Smart“, „Flamco Clean Smart“ arba „Flamcovent Clean Smart“ oro ir purvo atskyrejus-separatorius . Šie įrenginiai dėl mažesnio jų pasipriešinimo paildomai sumažina energijos sąnaudas sistemoje iki 8 %.

Gerokai mažesnis pasipriešinimas 

Šildymo sistemose oro ir purvo atskyrėjai-separatoriai yra papildoma kliūtis. Tačiau „Flamco Smart“ separatoriai pasižymi 60% didesniu efektyvumu. Naudojant šiuos separatorius, pasipriešinimo beveik nelieka ir dėlto galima žymiai sumažinti energijos sąnaudas.

Šių įrenginių naudingumą matome pavyzdyje. Sistemoje su 120 W cirkuliaciniu siurbliu ir standartiniu 2“ separatoriumi ( separatoriaus pasipriešinimas 2 kPa), srautui tekant 1 m/s greičiu, bendras pasipriešinimas yra 15 kPa. Standartinį separatorių pakeitus į 2“ „Flamco Clean Smart“, pasipriešinimas sumažėjo iki 13.8 kPa. Kadangi, šilumnešiui tekant 1m/s greičiu, šis „ Flamco Clean Smart“ separatorius sukelia tik 0,85 kPa pasipriešinimą, tai bendros energijos sąnaudos sumažėja mažiausiai 8 procentais.

ES standartuose numatyti tokie ribiniai beriebokšlių siurblių EEI reikšmių (energijos vartojimo efektyvumo koeficientas) pokyčiai:

  • Nuo 2013 metų pradžios siurbliams, įrengiamiems už šilumos tiekėjo ribų, ribinė reikšmė turi būti 0,27.
  • 2015 rugpjūčio mėnesį ši ribinė reikšmė bus sumažinta iki 0,23; tai galios ir siurbliams, įrengiamiems naujuose šilumos gamybos įrenginiuose.
  • Nuo 2020 metų šie reikalavimai bus taikomi ir keičiamiems, siuo metu sumontuotuose šilumos gamybos įrenginiuose esantiems siurbliams.

Flamco Baltic
Lõõtsa 4 Tallinn
11415 Estonia

T +372 56 88 38 38
F +372 56 00 01 63
E info@flamco.ee