Keisk seną siurblį į naują ir taupyk šildymo sezono metu

30 rugpjūčio, 2012

šildymo sistemos siurblys

Šildymo sistemos siurblys – tai prietaisas, kurio mes dažniausiai nematome. Tačiau kuris, sukdamasis dieną naktį, yra vienas daugiausiai elektros energijos suvartojančių buities prietaisų.  Todėl, keisdami kaitrines elektros lemputes į A energinės klasės lemputes, įsigydami ekonomiškesnius buities prietaisus, neturėtume pamiršti ir savo šildymo sistemos siurblio.

„Wilo“ siurbliai  „Stratos-PICO“  ir „Yonos PICO“

Vokiečių bendrovė “Wilo SE”, viena didžiausių pasaulyje šildymo, vandentiekos, nuotekų siurblių bei kitos įrangos gamintoja, pirmoji pasaulyje 2001 m. pristatė aukšto efektyvumo cirkuliacinį siurblį. Naujausi tokios technologijos „Wilo“ siurbliai – tai „Stratos-PICO“  bei „Yonos PICO“. Šie siurbliai leidžia vartotojui sutaupyti net iki 90% elektros energijos, lyginant su įprastu siurbliu.

Momentinė šių siurblių vartojama galia rodoma displėjuje. Tai labai paranku vartotojui, nes jis gali matyti, kokia galia veikia jo šildymo sistemos siurbliukas. Be to, vartotojas taip pat gali matyti bendrą „Stratos-PICO“ siurbliuko suvartotą elektros energijos kiekį kilovatvalandėmis.

Lietuvos rinkoje siūlomas pigus individualaus namo šildymo sistemos siurblys per šildymo sezoną gali suvartoti iki 500 kWh elektros energijos. Tai dabartinėmis elektros energijos kainomis būtų apie 230 Lt. Vokietijos patirtis rodo, kad per šildymo sezoną „Stratos-PICO“ gali suvartoti apie 46,5 kWh energijos (TÜV matavimų duomenimis), kas mūsų kainomis atitiktų apie 21 Lt. Taigi, per šildymo sezoną naujasis „Stratos-PICO“ siurblys padėtų sutaupyti iki 209 litų. Įvertinant tai, kad kainų skirtumas tarp paprasto siurblio ir „PICO“ serijos siurblių yra keli šimtai litų, nesunku apskaičiuoti, kad elektroninis siurblys gali atsipirkti jau po dvejų metų. Galų gale, jau turint savo šildymo sistemoje paprastą siurblį, apsimoka jį pakeisti į „PICO“ serijos siurblį.

Siurbliai šildymui palyginimas

WILO