Kodėl kiauras Jūsų stogas?

21 rugpjūčio, 2012

Viena pačių jautriausių pastato dalių – stogas. Tai ne tik stogas virš galvos, bet ir sudėtinga konstrukcija, reikalaujanti labai atsakingo požiūrio ir projektuojant, montuojant, ir eksploatuojant. Priklausomai nuo atsakingų asmenų požiūrio visose šiose stadijose, sukuriama atitinkama gyvenimo kokybė mūsų namuose.

Viena pagrindinių stogo funkcijų – efektyvus ir saugus lietaus vandens nuvedimas. Ypač tai yra svarbu montuojant plokščius stogus, nes būtina perskrosti visą stogo konstrukciją. Plokščias stogas gali būti įvairiausių tipų: neeksploatuojamas, eksploatuojamas (terasa, automobilių aikštelė) arba apželdintas. Tačiau kad ir koks būtų stogo tipas, lietaus vanduo turi būti nuvedamas į lietaus nuotekų sistemas.

Lietuvoje reglamentuojama, kad minimalūs paviršiaus nuolydžiai turėtų būti ne mažesni kaip 1,5 proc., stogo įlajų skaičius pagal stogo plotą (jei įlajos diametras DN110 – rekomenduojama 1 įlaja 80–100 kvadratinių metrų stogo ploto), atstumas tarp įlajų neturėtų būti didesnis negu 12 metrų. Labai svarbu, kad lietaus vanduo nepatektų į stogo konstrukcijos vidų, o jei vis dėlto taip atsitinka – būtų iškart drenuojamas. Visų pirma vanduo pradeda tekėti į įlajas, nes jos montuojamos žemiausiose stogo vietose – būtent čia ir yra perskrodžiama stogo konstrukcija.

Įlajas būtina montuoti sandariai, kitaip neišvengsime stogo remonto, ir, žinoma, teks pakloti nemažą sumą pinigų. Kompanija HL rinkai siūlo daugiau kaip 40 įvairių tipų vandens nuvedimo įlajų bei kitų komplektuojamų elementų. Priklausomai nuo stogo konstrukcijos, hidroizoliacijos tipo, termoizoliacijos sluoksnio storio pirkėjams siūlomi optimalūs vandens surinkimo įlajų variantai.

Naujas stogas, terasa, automobilių aikštelė

stogas - hidroizoliacinė medžiagaĮrengiant naują stogą būtina žinoti, kokio tipo hidroizoliacija bus naudojama. Lietuvoje populiariausia hidroizoliacinė medžiaga – bituminė prilydomoji hidroizoliacija. Kitose Europos šalyse populiarėja hidroizoliacinės PVC tipo medžiagos.

Kompanija HL gamina stogo įlajas, skirtas naudojant ir bituminę, ir PVC hidroizoliaciją. HL įlajos gaminamos iš polipropileno, kuris yra atsparus aukštai temperatūrai (iki 90–100 oC laipsnių), hidroizoliacijos užspaudimo žiedai – iš nerūdijančiojo plieno, garantuojančio ilgaamžiškumą.

Pagrindiniai įlajų tipai neeksploatuojamiems stogams arba terasoms HL62 (B) – vertikalaus prijungimo DN110, ir HL64 – horizontalaus prijungimo. Kitos šio tipo įlajų modifikacijos priklauso nuo stogo dangos tipo. Galimi įvairūs įlajų prijungimo diametrai DN75, 110, 125, 160. Įlajos gali būti vertikalaus arba horizontalaus prijungimo.

Pastaruoju metu daug problemų kelia didelis sniego kiekis žiemos metu. Užpustomos stogo įlajos ir susikaupęs sniegas neleidžia vandeniui į jas patekti. Tokiu atveju HL siūlo naudoti įlajas su savireguliuojamu įmontuotu elektriniu kabeliu HL62.1. Tai ypač aktualu turint eksploatuojamas terasas bei automobilių aikšteles. Elektrinis kabelis šildo į įlają patekusį sniegą ir atlaisvina vandeniui kelią.

Renovuojamas stogas

Lietuvoje senos statybos pastatuose buvo naudojami įvairaus tipo vamzdynai lietaus nuotekoms (metaliniai, ketiniai, plastikiniai). Jų diametrai visais atvejais yra skirtingi. Todėl panaudoję standartines stogo įlajas, kurios neatitinka senų vamzdynų diametro, vėl galime turėti didelių problemų, susijusių su stogo konstrukcijos sandarumu. Dėl visų šių priežasčių lietaus vandens surinkimo sistemas labai sudėtinga kokybiškai suremontuoti.

HL rado sprendimą, kaip išspręsti šią problemą. Seniems stogams renovuoti siūlomos HL69 renovacinės įlajos. Tai specialios įlajos su lapų gaudykle, užspaudžiamu nerūdijančiojo plieno žiedu, lanksčia sandarinimo tarpine, kuri leidžia sujungti įlają su senu vamzdynu iš ketaus, plastiko ar metalo.

Jeigu stogas yra papildomai šiltinamas, įlaja dėl savo ilgos jungiamosios dalies (460 milimetrų) tiesiog įleidžiama į seną vamzdyną, paliekant vietos termoizoliaciniam sluoksniui. Panaudojus HL įlają HL69B seną neeksploatuojamą stogą galima paversti puikia terasa arba apželdintu stogu. Kiekvienu konkrečiu atveju kompanija HL pasiruošusi parinkti tinkamiausią sprendimą pagal kiekvieno kliento stogo konstrukciją ir ją projektuojant, ir montuojant. Kreipkitės į „HL Baltic Technical Center“ specialistus, ir Jūsų stogas nebus kiauras.

hl baltic

Daugiau informacijos:
el. p. saulius@hlbaltic.info,
www.hlbaltic.info
Stogų ir terasų sprendimai
www.hl.blucina.net